اخبار, تکنولوژی, فناوری ها, موبایل

آیفون 17 و آیفون 17 پلاس و نمایشگر ProMotion

از زمان معرفی نمایشگر ProMotion با iPad Pro در سال 2017 و ظهور آن در iPhone 13 Pro و 13 Pro Max در سال 2021، صفحه نمایش ProMotion با فرکانس 120 هرتز که تجربه اسکرولینگ سریع‌تر و روان‌تری فراهم می‌کند. منابع نشان می‌دهند که این روند در سال 2025 قرار است تغییر کند. تاکنون برای مدل‌های پرو با کیفیت بالاتر iPhone تعیین شده بود. با این حال، به گزارش رسانه کره‌ای THE ELEC،آیفون 17 و آیفون 17 پلاس دارای صفحه‌نمایش‌های OLED با استفاده از پنل‌های اکسید پلی‌کریستالی با دمای پایین (LPTO) خواهند بود.

ProMotion

این پنل‌ها اجازه می‌دهند نرخ نوسازی صفحه تا حداکثر 120Hz برسد. تجربه پیمایش با نام ProMotion توسط اپل، را فراهم می‌کند. به علاوه، این پنل‌ها می‌توانند به سادگی درصورت نیاز به 1Hz کاهش یابند، که همین موضوع نحوه عملکرد صفحه‌نمایش‌های همیشه روشن اپل است.
اگر این شایعات حقیقت داشته باشند، کاربرانی که به دنبال آیفون‌های جدید در حدود یک سال و نیم آینده هستند. نیازی به انتخاب گزینه‌های گران‌قیمت برای دسترسی به ویژگی‌هایی مانند صفحه‌نمایش همیشه روشن و پیمایش بسیار نرم ندارند.

اپل در حال حاضر در مورد این موضوع سکوت می‌کند. احتمالاً تا زمانی که شرکت رسماً موبایل‌های جدید را معرفی کند، این وضعیت پابرجا می‌ماند که قرار است در سپتامبر 2025 رخ دهد. با این حال، طبق گزارش، شرکت فناوری سوپرینتندو (Cupertino) از اکتشاف همه‌چیز از قبل با پیشگیری از تأمین‌کنندگان صفحه‌نمایش مهم برای آینده کار می‌کند.
هنگام تولید، گزارش اشاره دارد که بی‌او‌ای در حال انجام حرکاتی است تا در زنجیره تأمین آیفون 17 و آیفون 17 پلاس شریک شود. خبر می‌گوید که بی‌او‌ای ابتدای سال گذشته نمونه‌ای از آیفون با صفحه نمایش OLED نوع LTPO را به اپل ارسال کرده است.

با این حال، این نمونه به تازگی به دست اپل رسیده است. به نظر می‌رسد که بی‌او‌ای ممکن است در تأمین صفحه نمایش OLED نوع LTPO برای سری آیفون 16 امسال، دچار مشکل شود. بنابراین، برخی افراد فکر می‌کنند که زودترین زمانی که ممکن است صفحه نمایش OLED نوع LTPO از سوی بی‌او‌ای را ببینیم، برای سری آیفون 17 خواهد بود.
این گزارش جدید، بار بیشتری به نکات قبلی در مورد تغییرات اساسی در نمایشگرهای مدل‌های iPhone 17 اضافه کرده است. راس یانگ، یکی از فعالان این حوزه، این ادعاها را تایید می‌کند. بر اساس نظریه او، iPhone 17 و iPhone 17 Plus به واقع اولین مدل‌های غیر-Pro آیفون هستند، که در سال 2025 با نرخ نوسازی 120Hz عرضه می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − یازده =